Home / Naslovnica / Misno slavlje na Rajkovači i druženje veterana HOS-a

Misno slavlje na Rajkovači i druženje veterana HOS-a

Druge nedjelje u kolovozu na Rajkovači, prvoj crti obrane općine Tomislavgrad u Domovinskom ratu, već godinama se slavi sveta misa.

Uz župljane, ovogodišnjem slavlju odazvalo se i oko pedeset veterana HOS-a iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, a među njima bilo je i nekoliko članova pristiglih iz Vukovara.

Misno slavlje, u zajedništvu sa šujičkim župnikom fra Anthonyjem Burnsideom, predvodio je fra Nikola Pašalić, rodom iz Šujice, koji je trenutno na službi u Americi.

Nakon svete mise, veterani HOS-a nastavili su druženje uz prisjećanje na ratne dane, ali i jačanje prijateljstava koja traju desetljećima.

Pročitajte

Održan 11. memorijal Gardijskih brigada, HOS-a, Vojne policije i Specijalne policije

U organizaciji udruga ŠRDHOS-a GRADA ZAGREBA i UDHOS-a Zagreb, 23. svibnja 2026. u Zagrebu na …

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *