Home / Naslovnica / 28.obljetnica osnivanje HOS-a u Čepinu

28.obljetnica osnivanje HOS-a u Čepinu

U Čepinu ispred spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima, vijence su položili i svijeće zapalili izaslanstvo SAVEZ-a UDHOS, UDHOS-a Čepin, predstavnici općine Čepin, predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata općine Čepin i obitelji poginulih branitelja, u prigodi obilježavanja 28.obljetnice osnutka Hrvatskih obrambenih snaga. Navedenim obilježavanjem prisjetili smo se 246 pripadnika HOS-a u Čepinu koji su se stavili na raspolaganje u obranu Domovine, dok se molitvom i minutom šutnje odala počast dvanaestorici pripadnika HOS-a koji su položili svoje živote na oltar Domovine. Prigodnim riječima okupljenima se obratio predsjednik SAVEZ-a UDHOS Borislav Barišić te je istaknuo kako je ovo obilježavanje u prvom redu za sjećanje na poginule branitelje koji su položili svoje živote te im se zbog neizmjerne zahvalnosti to nikada neće zaboraviti. Naime, većina pripadnika HOS-a, nakon pripajanja 106. brigadi, nastavila je svoj ratni put do konačne pobjede u ratu.

Hodočašće Kutina-Vukovar za Vukovarske Iskrice: Prvih 25 od 204 km savladano!

(Prvi dan): Hodočašće je posvećeno svim poginulim, ubijenim i nestalim braniteljima Grada Vukovara, a ima …